Andrzej Regin z Gwardii Szczytno wywalczył złoty medal w pchnięciu kulą podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w LA.

Złoty Andrzej Regin

Do Białegostoku, w którym w miniony weekend odbywały się mistrzostwa, pojechało czworo zawodników Gwardii. Najlepiej z nich spisał się Andrzej Regin startujący w konkursie pchnięcia kulą. Podopieczny Ireneusza Bukowieckiego wygrał wynikiem 18,96 m uzyskanym w piątej próbie. Gwardzista wyprzedził drugiego Krzysztofa Brzozowskiego z Sosnowca o 15 cm. Tuż za podium znalazł się Sebastian Łukszo, któremu odległość 17,83 m dała 4. miejsce. Do brązu zabrakło ponad pół metra. Na 10. miejscu uplasował się Andrzej Naszko.

W Białymstoku z dobrej strony pokazała się jedyna gwardzistka – 21-letnia Kamila Zdybał. Nasza oszczepniczka z wynikiem 47,96 zajęła czwarte miejsce. Do podium zabrakło 47 cm.