Droga Redakcjo!

Z uwagą zapoznałem się z treścią artykułu „Były wójt ma dość życia w swojej gminie” i powiązanej z nim rozmowy z Komendantem Powiatowym Policji. Ponieważ przez 7 lat nadzorowałem służbę milicji w tutejszym Rejonowym Urzędzie Spraw Wewnętrznych w latach 80., uważam, że mam moralne prawo wypowiadać się w poruszonych tam sprawach, szczególnie gdy idzie o policję.

Dodaj komentarz

W związku z ukazaniem się na łamach „Kurka Mazurskiego nr 4 (1159) z dnia 25 stycznia 2017 r. artykułu „Lekceważą zjadliwy wirus” koniecznym staje się – odniesienie do stanowiska Pana Zygmunta Rząpa – sołtysa wsi Olszyny w związku z Jego wypowiedzią – dotyczącą działań związanych z realizacją zadań nałożonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w rozporządzeniu z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Dodaj komentarz

Towarzystwo Miłośników  Połomu  kolejny raz, ale już ostatni prosi Pana o interwencję w sprawie niszczenia zasobów przyrody  na Półwyspie Połomskim  będącym obszarem Natura 2000 i terenem Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Dodaj komentarz

Zbliża się 2. rocznica śmierci Zygmunta Grynowieckiego, porucznika WP w stanie spoczynku. Odszedł 9 lipca 2014 roku.

Dodaj komentarz

W poprzednim numerze „Kurka” w artykule „Auto – zawalidroga” zamieściliśmy stanowisko policji w sprawie postępowania z pozostającymi długotrwale na drodze samochodami.

Dodaj komentarz

W imieniu wszystkich studentów cywilnych, zamieszkałych w Domu Studenckim na ul. Chrobrego 12, chciałbym wyrazić głębokie ubolewanie z powodu niesprawiedliwego opisu zachowania studentów, jakie zostało przedstawione w nr 15 „Kurka Mazurskiego”, w artykule „Rozrywkowi studenci”.

Dodaj komentarz

Oto w naszej przepięknej, mazurskiej metropolii mamy trasę szybkiego ruchu. Z pewnością nie wszyscy szczytnianie wiedzą, że biegnie ona od ronda na ul. 1 Maja do samego kościoła parafialnego, mijając po drodze m.in. zabytkową chatę mazurską, przedszkole dla maluchów, liczne domostwa, przychodnię rehabilitacyjną, prokuraturę rejonową i zespół szkół zawodowych …

Dodaj komentarz

Droga Redakcjo!

Z przykrością czytam niechlubne recenzje o szczytnowskiej policji, ponieważ kiedyś w niej służyłem. Otóż pamiętam jak w latach 90. „nowa” władza w policji olsztyńskiej zaczęła preferować policję bez posterunków. Odchodząc ze służby w Szczytnie przestrzegałem o zgubnej polityce likwidacji posterunków gminnych. Argumentowałem to następująco:

Dodaj komentarz

O tym, że pochodzący ze Szczytna artysta malarz Krzysztof Filip Kokoryn wchodzi coraz śmielej do elity malarskiej malarzy polskich i na salony sztuki w kraju i poza granicami, nie trzeba nikogo przekonywać.

Dodaj komentarz

Oto stała się jasność i gruchnęła w miasto informacja, że nad jeziorem Domowym Małym powstanie niebawem wyciąg i „wodna nartostrada” …

Dodaj komentarz

Dopadło mnie w nocy 2 marca, nomen omen o drugiej. Po kilkunastu minutach (!) przybyła pomoc doraźna. Kompetentna ratowniczka i lekarz, który słuchał jej rad (!) i co chwilę „prał mnie po pysku”, abym nie zasnął w trakcie zabierania na dyżur do szpitala powiatowego w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Pan Sławomir Ambroziak

Wójt Gminy Jedwabno

Jako właścicielka domku letniskowego w miejscowości Małszewo nie zgadzam się z wysokością ryczałtowej kwoty za wywóz odpadów komunalnych z mojej działki. 204 zł za odpady segregowane i 408 zł za niesegregowane to stanowczo za dużo. Proszę o przedstawienie mi kalkulacji kosztów wywozu odpadów z domków letniskowych w Gminie Jedwabno. Chcę zrozumieć motywację, jaką kierowała się Rada Gminy uchwalając tak niedorzeczną kwotę.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

{akeebasubs *} 

Dodaj komentarz

W ostatnim numerze Kurka Mazurskiego ukazał się artykuł dotyczący danych funkcjonowania oświaty w gminie Dźwierzuty. Tytuł „Czy zlikwidują dwie szkoły?” dotyczy m.in. Szkoły Podstawowej w Linowie. W odniesieniu do danych przedstawionych przez doradcę ds. oświaty chcielibyśmy przedstawić swoje argumenty dotyczące działalności naszej szkoły. Te dane zostały opisane jednostronnie, a niektóre sformułowania okazały się szokujące dla nas. W niniejszym artykule przedstawimy fakty, które zostały pominięte.

Dodaj komentarz

W tym tygodniu pytamy o plebiscytowe typy trenerów sekcji dyscyplin związanych z walkami, Zenona Jagiełłę – trenera sekcji bokserskiej oraz Tadeusza Dymerskiego trenera judo.

Dodaj komentarz

Faktem jest, że część mieszkańców naszego miasta nie docenia okoliczności w jak uroczym zakątku Mazur przyszło im żyć. Szczególnie piękne jest położenie naszych dwóch jezior w samym centrum,  Małego i Dużego Domowego.  

Dodaj komentarz

Z tegorocznego naszego kalendarza uśmiecha się do Czytelników sympatyczna i urocza Wiktoria Ałaj, uczennica II klasy Zespołu Szkół nr 3.

Dodaj komentarz

„Polityka państwa prowadzi do zniszczenia kraju. Żądamy jak najmniej Unii w rządzeniu Polską” – pisze do Prezydenta RP Andrzeja Dudy w imieniu oddziału wojewódzkiego Związku Zawodowego Rolników „Ojczyzna” jego przewodniczący Eugeniusz Kusior, mieszkaniec Szczytna.

Dodaj komentarz

Z wyjątkowym zainteresowaniem przeczytałem artykuł pt. „Wojna o śmieci”. Materia w nim poruszana jest bardzo ważna, bo dotyczy nas wszystkich, zarówno  ludzi jak i przyrody.

Dodaj komentarz

No tak. Pod pozorem ulepszania, doganiania (kogo?), postępu itp. głodnych haseł, ze strony www - dość siermiężnej zresztą - e-szczytno, przeszliśmy szczęśliwie (?) w niemniej szczęśliwą epokę strony miastoszczytno.pl  :(

Dodaj komentarz

O czym pisaliśmy 20, 15 i 10 lat temu.

Dodaj komentarz