Lekkoatleci Juranda Szczytno rywalizowali w miniony weekend na różnych zawodach w Polsce i za granicą, zajmując czołowe miejsca.

Sukcesy Juranda w kraju i za granicą
Czworo zawodników Juranda Szczytno oraz ich opiekunowie Danuta i Ireneusz Bukowieccy mieli po zawodach w Pile powody do radości

Czteroosobowa reprezentacja Juranda Szczytno wystąpiła na Mistrzostwach Polski LZS w Pile. Wszyscy zawodnicy spisali się, i to dosłownie, na medal. Dwa złote kruszce zdobyła Joanna Marszelewska (U20), zwyciężając w rzucie dyskiem (42,90) i pchnięciu kulą (13,46). Karol Kijewski (U20) był drugi w kuli (17,00), a w dysku do medalu zabrakło mu zaledwie 6 centymetrów (45,16) i zajął ostatecznie czwarte miejsce. Bardzo dobrze wypadli też podopieczni Danuty Bukowieckiej - Jakub Kienigsman (U18) i Antoni Homoncik (U18), bijąc swoje rekordy życiowe i stając na podium. Kienigsman był drugi w biegu na 400m przez płotki (56,60), a Homoncik - trzeci w trójskoku (13,18).

Utalentowana miotaczka Juranda Julia Michałowska i jej trener Maciej Bukowiecki znaleźli się w składzie reprezentacji Polski, tym razem na międzynarodowy mecz juniorów młodszych (U18) w Ptuju Czechy-Polska-Słowacja-Węgry-Słowenia. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce, ustępując w konkurencji pań i panów jedynie Czechom. Nasza zawodniczka wystąpiła w dwóch konkurencjach z różnym powodzeniem. W rzucie dyskiem zajęła ostatnie 10. miejsce z wynikiem 33,42. Zdecydowanie lepiej zaprezentowała się w swojej koronnej konkurencji - pchnięciu kulą. Zwyciężyła z wynikiem 16,43, pokonując w bezpośrednim pojedynku główną rywalkę w Europie – Karolinę Machovą z Czech.

Z dwoma zwycięstwami w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem wrócił z Grand Prix Gdańska, będącym jednocześnie 51. Memoriałem Żylewicza, Wojciech Marok, osiągając odpowiednio wyniki: 17,91 i 53,43.