Omulew lepsza od Błękitnych

IV liga 26. kolejka

Omulew Wielbark - Błękitni Pasym 2:0 (1:0)

1:0- Michał Kwiecień (45.), 2:0 – Kamil Dębek (47.)

Omulew: Przybysz, J. Miłek (75. Mikulak), Włodkowski, C. Nowakowski, M. Miłek, Berk (65. S. Nowakowski), Domżalski (58. Remiszewski), Rudzki, Kwiecień, Kujtkowski, Szczygielski.

Błękitni: Malanowski, Młotkowski, B. Nosowicz, D. Kruczyk, Staszewski, K. Miłek, Opaliński, A. Foruś, Kędzierski, Mikołajewski, M. Kruczyk.

Omulew zrewanżowała się pasymianom za jesienną porażkę na boisku rywala. Losy tego derbowego pojedynku rozstrzygnęły się w ciągu paru minut rozdzielonych przerwą. Tuz przed zejściem do szatni Kwiecień wykorzystał dośrodkowanie Domżalskiego z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do siatki. Wkrótce po wznowieniu gry w drugiej połowie dał o sobie znać świeżo wprowadzony na boisko Dębek. Warto zaznaczyć, że asystę przy tej bramce zaliczył... Przybysz, który popisał się dalekim i celnym podaniem piłki.

- Na uznanie zasługuje dobra postawa bramkarza gości, który uchronił zespół Błękitnych od wyższej porażki – Daniel Włodkowski z Omulwi komplementuje Malanowskiego. Zdaniem trenera Błękitnych Sławomira Opalińskiego gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo.

26. kolejka

Vęgoria Węgorzewo – Znicz Biała Piska 0:8, Orzeł Janowiec Kościelny – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 3:1, Polonia Iłowo – Rominta Gołdap 1:3, DKS Dobre Miasto – Barkas Tolkmicko 0:3, Zatoka Braniewo – GKS Wikielec 0:1, Mamry Giżycko – Start Nidzica 2:2, Stomil II Olsztyn – Pisa Barczewo 0:0.