Michał Jędrzejczyk okazał się najlepszym z zawodników Gwardii startujących w XIII Ostródzkim Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików. W swojej kategorii zajął pierwsze miejsce. Na podium stanął również Jakub Kołecki.

W sobotę na macie w Ostródzie rywalizowało około 160 judoków z klubów z Polski i Litwy. W turniejowe szranki stanęła także 8-osobowa grupa szczytnian. Klasą dla siebie był Michał Jędrzejczyk (dzieci młodsze, +40 kg), który wygrał przed czasem wszystkie trzy walki i został bezapelacyjnym zwycięzcą. Z medalem z Ostródy wrócił również Jakub Kołecki (młodzicy, kat. 50 kg) – zawodnik zajął 3. miejsce.

Lokaty pozostałych szczytnian: 5. - Bartosz Boboryko (młodzicy, 38 kg), Konrad Stepnowski (dzieci starsze, 28 kg), Paweł Markowski (dzieci starsze, 40 kg), Kacper Dąbrowski (dzieci młodsze, 28 kg), 7.-9. - Bartłomiej Mosio (dzieci starsze, 45 kg) i Konrad Urbanowski (dzieci starsze, 28 kg).

- Mogło być lepiej – podsumowuje występ trener Michał Dymerski. - Ale generalnie nie było źle.