Wszystko wskazuje na to, że przygoda Krzysztofa Kolczyńskiego na stanowisku asystenta wójt gminy Świętajno ds. przedsiębiorczości dobiegnie jednak końca.

Asystent będzie musiał odejść
Krzysztof Kolczyński może zaimponować pozostałym asystentom w kraju wysokością swoich poborów

POSŁOWIE W SUKURS RADNYM

Nie udało się radnym gminy Świętajno wymusić na wójt Alicji Kołakowskiej dymisji, czy nawet obniżenia poborów jej asystenta. W sukurs im przyszli posłowie dwóch partii: PiS i Kukiz`15. Przygotowywane przez nich projekty nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych, które są już po pierwszym czytaniu w sejmie, przewidują likwidację stanowisk asystentów i doradców w samorządach.

Zdaniem projektodawców ich kompetencje są rozmyte, a bardzo często się zdarza, że na te stanowiska arbitralnie zatrudniane są osoby bez należytego wykształcenia czy doświadczenia.

Takie właśnie zarzuty niemal od początku bieżącej kadencji kierują pod adresem asystenta Krzysztofa Kolczyńskiego radni gminy Świętajno. Kilka miesięcy temu wysłali pismo do wójt Kołakowskiej, domagając się obniżenia mu poborów o połowę. Podpisało się pod nim 12 radnych wchodzących w skład 15-osobowej Rady Gminy. Wójt jednak ich postulat zignorowała.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.