Ostatnim akcentem cyklu imprez w ramach 5-boju zimowego były zawody strzeleckie z wiatrówki. Uczestniczyło w nich 20 zawodników.

Zimowy pięciobój już za rok
Ostatnim sportowym akcentem ferii z KSR TKKF były zawody strzeleckie

Nagrody ufundowane przez LOK otrzymali: Antoni Korczakowski (SP kl. I-III), Karolina Rakowska (SP, kl. IV-VI) i Dawid Rakowski (gimnazja). Nagroda specjalna ufundowana przez Vita-Med dostała się w ręce Emilii Zielińskiej (SP, kl. I-III). Pozostali uczestnicy 5-bojowych zmagań na nagrody za czołowe miejsca muszą poczekać jeszcze około dwóch tygodni. Wtedy to odbędzie się uroczyste podsumowanie, podczas którego uhonorowani zostaną najlepsi. W kategoriach wiekowych na pierwszym miejscu uplasowali się:

przedszkola, 3-5 lat: Mateusz Kiełpiński, przedszkola, 5-7 lat: Oliwia Olifirko, szkoły podstawowe, kl. I-III: Karina Sadowska i Gabriel Siwik, kl. IV-VI: Patrycja Dąbkowska.

- Wszystkim uczestnikom podobały się bardzo zawody kończące ferie z 5-bojem. Odbyło się grillowanie z kiełbaskami, były też ciasto i gorąca herbata – mówi główny sprawca przedsięwzięcia Zbigniew Dobkowski z KSR TKKF. - Przez dwa tygodnie przeprowadzono 28 konkurencji. Gościliśmy dzieci i młodzież m.in. z Gdyni i Łodzi. Szkoda, że mało było śniegu, nie odbyły się przez to kuligi, zabrakło lepienia figur ze śniegu czy jazdy na sankach. Następny pięciobój zimowy już rok.

(gp)