Dzieciaki i młodzież z gminy Dźwierzuty będą miały możliwość ćwiczyć karate kyokushin u siebie. Od 7 lutego rusza grupa prowadzona przez sempai Piotra Wiśniewskiego (2 kyu) ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

W Dźwierzutach powstaje sekcja karate
Na otwarty trening z sempai Piotrem Wiśniewskim przyszły nawet przedszkolaki

– Bardzo się cieszymy, że udało się wszystko wreszcie zgrać i zajęcia będą odbywać się w Dźwierzutach – mówi Ewa Dolińska-Baczewska, dyrektor GOK.

Pomysł ściągnięcia karateków do Dźwierzut zrodził się już w kwietniu zeszłego roku. Przeszkodą w natychmiastowym rozpoczęciu treningów był niedobór instruktorów. – Rozmawialiśmy z sensei Piotrem Zembrzuskim jeszcze w kwietniu, ale wówczas nie dysponował instruktorami, którzy mogliby prowadzić u nas zajęcia. Obiecał jednak, że jeśli tylko sytuacja kadrowa na to pozwoli, wezmą pod uwagę poprowadzenie zajęć w Dźwierzutach. Początkowo miały one odbywać się w GOK, ale ze względu na planowany remont i zły stan podłogi postanowiliśmy, że lepsza będzie sala gimnastyczna przy gimnazjum. Przed feriami sensei wraz ze swoimi uczniami przyjechali do nas i odwiedziliśmy wspólnie prawie wszystkie szkoły w gminie. Były pokazy i chwila na rozmowę. Uczniowie byli zachwyceni i zdeklarowali chęć udziału w treningach. Na zorganizowany 31 stycznia otwarty trening przyszło ponad dwadzieścioro chętnych. Byli gimnazjaliści i przedszkolaki. Wszystkim się bardzo podobało, dlatego mamy nadzieję, że sekcja powstanie – wyjaśnia Ewa Dolińska-Baczewska.

Zajęcia będą odbywać się we wtorki i czwartki w godzinach 16-18. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Radosław Dąbrowski